fbpx

Aj toto leto chystáme denné tábory a workshopy!

Denné tábory a herecké workshopy v Bielom divadle sme si počas leta už obľúbili natoľko, že Vám ich samozrejme prinášame aj v lete 2021. Na dni plné zábavy, divadla, rekvizít, javiska a pohybu sa môžu tešíť všetci od 7 rokov a ich očakávania určite naplnia naši šikovní, a po roku sedenia pri počitači aj energiou nabití, lektori.

Na letné workshopy sa môžete zaregistrovať už aj záväzne! 🙂🙂

Na letné tábory sa môžete zaregistrovať už aj záväzne! 🙂

____

A čo vás vlastne čaká?

Denné letné divadelné tábory pre deti od 7 do 12 rokov

I. TURNUS // 12.7. – 16.7.2021

II. TURNUS // 19.7. – 23.7.2021 (Naplnená kapacita)

denné tábory

Deti objavia všetky zložky divadelného diela. Stanú sa autormi, hercami, scénografmi, režisérmi, atď… budú sa aktívne zapájať do celej tvorby, ktorú povedú skúsení divadelní lektori Bieleho divadla a spoločne sa dopracujú k záverečnému, piatkovému divadelnému vystúpeniu. Okrem toho ich čaká kopec zábavy, noví priatelia, zaujímavé témy a mnoho ďalšieho.

Hlavný lektor: Barbora Mináriková

___

Denný letný tábor pre tínedžerov od 13 do 17 rokov

I. TURNUS // 26.7. – 30.7.2021

herecké kurzy pre mládež

Tínedžeri vytvoria počas týždňa autorskú inscenáciu na témy, ktoré v prvý deň tábora spoločne identifikujú ako najpálčivejšie. Dostanú tak priestor tvoriť, vypovedať a konfrontovať svoje názory, postoje, cítenie. Nebudú ale len tvrdo pracovať na výsledku, ale zabavia sa pri tvorivých hrách, strávia čas v spoločnosti kreatívnych rovesníkov a užijú si celý týždeň s divadlom. Tábor vedú lektori Bieleho divadla, ktorí v priebehu roka vedú tínedžerské herecké štúdia.

Hlavný lektor: Vanda Alberty

____

Herecký workshop pre dospelých

I. TURNUS // 22.7. – 25.7. 2021
II. TURNUS // 19. 8. – 22. 8. 2021

dramatický kurz pre dospelých

Čaká nás intenzívna práca na hlase a reči, jednotlivých hereckých technikách a tvorbe výsledného tvaru.
Budeme pracovať s textom Ak od R. Kiplinga, text nám bude aj inšpiráciou pri hereckej tvorbe. Vyskúšame si viacero hereckých metód: Stanislavského, Čechova a Lecoqa (neznalosť týchto mien ťa nemusí desiť, priblížia ti ich naši lektori, ktorí tie mená (a samozrejme ich metódy) poznajú a používajú pri práci), vďaka čomu bude workshop obohacujúci pre všetky kategórie hercov – od úplných začiatočníkov, ktorí si chcú vyskúšať stáť na javisku alebo len zažiť niečo nové, cez ľudí so základnými skúsenosťami až po aktívnych divadelníkov.

Vo štvrtok sa stretneme pri zoznamovacích a tímových aktivitách, povieme si, čo nás čaká počas víkendu a pozrieme sa na materiály, s ktorými budeme pracovať. V piatok si odpracujeme posledné hodiny týždňa (teda máte u nás voľno 🙂 ) a cez víkend nás čaká intenzívna práca na hlase a reči, jednotlivých hereckých technikách a tvorbe výsledného tvaru. A samozrejme, po celý čas kopec zábavy, skvelí ľudia a nádherné spomienky (aj vo forme fotiek a videí)

#Veková kategória: od 17 rokov, bez hornej vekovej hranice

Harmonogram workshopu:
Štvrtok od 18:30 do 21:00.
Sobota a Nedeľa od 10:00 do 17:30.

Chcete vedieť viac o divadle a možno sa aj pridať?

V Bielom divadle neorganizujeme len denné tábory a workshopy. Našim členom sa venujeme počas celého roka v detských krúžkoch a hereckých štúdiach.

Členmi hereckých krúžkov a štúdií sú deti a mladí ľudia vo vekovom rozpätí od 6 do 35 rokov. Preto sa divadlo vnútorne člení na jednotlivé štúdia a krúžky. V každom z nich sa pracuje od konca septembra do júna, teda 9 mesiacov.

Prečítajte si viac o našich hereckých kurzoch. 

Alebo si pozrite viac o našich predstaveniach.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach!

Aby sme boli otvorení a prístupní všetkým, zastihnúť nás môžete aj na našich sociálnych sieťach, kde okrem vždy aktuálnych informácií nájdete aj fotky a videá z nášho každodenného fungovania. Určite sa nám nebojte aj poslať správu, na všetky vaše otázky s radosťou odpovieme.

Facebook
Instagram

1 thought on “Aj toto leto chystáme denné tábory a workshopy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram