fbpx

Commedia dell’arte: To sa nesmie stať

Toto typizované predstavenie členov hereckého kurzu pochádzajúce z dôb talianskej renesancie je svojimi ustálenými postavami a charaktermi aktuálne aj dnes. Stále sa predsa denne potýkame s najrôznejšími intrigami, milostnými zápletkami, prešibanými klamármi či lakomcami.

Anotácia


Commedia dell´Arte, ako ju poznáme z benátskeho námestia, bola v našom divadle prvý raz naštudovaná v sezóny 2007/2008. Odvtedy sa s miernymi obmenami hrávala každý rok. S nadhľadom a vtipom zobrazuje mnohé neresti formou improvizovanej komédie a preto je vďačným námetom a výzvou pre členov hereckého kurzu Bieleho divadla.

Naše podanie tejto divadelnej formy dostalo názov „TO SA NESMIE STAŤ“, ktorý poodhaľuje základnú zápletku celej hry. Divák má možnosť sledovať, aké zmätky dokáže medzi typovo vyhranenými komickými postavami spôsobiť jedno sedemnásťročné tajomstvo…

O divadle a hereckých kurzoch

Členmi hereckých krúžkov a štúdií sú deti a mladí ľudia vo vekovom rozpätí od 6 do 35 rokov. Preto sa divadlo vnútorne člení na jednotlivé štúdia a krúžky. V každom z nich sa pracuje od konca septembra do júna, teda 9 mesiacov.

Prečítajte si viac o našich hereckých kurzoch. 

Alebo si pozrite viac o našich predstaveniach.

Facebook
Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram