fbpx

Sklenený zverinec (T. Williams) – 2. premiéra

Map Unavailable

Dátum/čas
Date(s) - 04.04.2018
19:00 - 20:30


Sklenený zverinec

Jeden z najznámejších titulov svetovej drámy  – Sklenený zverinec – o tom, že každý z nás túži po lepšom živote, porozumení, láske a harmónii. Sme „chorí“ len preto, že sme iní? Iní ako ostatní?

4.4.2018 – FB EVENT

Hrajú:

Amanda Wingfieldová : Andrea Pristašová
Laura Wingfieldová: Monika Martinčičová
Tom Wingfield:  Viliam Paľaga
Jim O´Connor: Matúš Konečný
 

Réžia, úprava textu, hudba, svetlá:

Jozef Miklík

 —-
Vstupné: 4€/ 3€ (študenti a seniori)
Rezervácie na bd.predstavenia@gmail.com

Anotácia k hre:

Slávnu hru Sklenený zverinec napísal v roku 1945 americký autor Tennessee Williams. Spoločným prvkom všetkých jeho hier je, že sú do značnej miery autobiografické a môžeme v nich nájsť postavy, v ktorých sa autor sám stvárnil. Hra je autorovou spomienkou, ktorá sa odohráva v priemernom americkom byte, kde spolu bývajú syn Tom, dcéra Laura a ich matka Amanda. Ich vzájomné spolužitie však nie je vôbec jednoduché vďaka ich panovačnej matke, ktorá svojim deťom neustále diktuje každú chvíľu ich života. Tom pracuje ako skladník v obchodnom dome a preto aby uživil rodinu obetuje všetky svoje sny a túžby spoznávať svet a dobrodružstvo. Laura, ktorá ostala po ťažkej chorobe zmrzačená sa uzavrela do seba a nachádza útechu len vo svojej zbierke sklenených zvieratiek, ktoré pre ňu znamenajú celý svet. Uzavretý život postáv sa postupne vzďaľuje od reálneho sveta a každý z nich si vo svojom vnútri vytvára svoj vlastný svet. Všetko sa ešte skomplikuje, keď si Amanda, pre dobro svojej dcéry, zaumieni nájsť pre Lauru manžela. Rodina však nebola pripravená na príchod niekoho, kto pochádza z reálneho sveta.

 

Tešíme sa na Vás!

Facebook
Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram