fbpx

Tábor Spoznaj svoje mesto

Leto v Bielom divadle? Samozrejme, že áno!

Aj počas tohto leta sa v Bielom divadle prázdninovalo tvorivo – divadlo svoje brány otvorilo deťom formou tábora venovaného spoznávaniu dejín Bratislavy ako hlavného historického centra.

Deti počas táborových týždňov odhaľovali skryté príbehy mesta: čítali rôzne bratislavské povesti a objavovali miesta, na ktorých sa odohrávali, vydali sa po stopách významných osobností, ktoré zmenili tvár Prešporka, nechali sa vtiahnuť do života starých uličiek, ktoré ešte aj dnes dýchajú výjavmi z minulosti…

Aby sa však o nové vedomosti mohli podeliť a rozvíjali sa aj v divadelných schopnostiach, pripravili autorské predstavenie, do ktorého výjavy z dejín zakomponovali a obohatili o vlastné nápady. Zároveň sa sami zapojili do výroby scény, rekvizít a výberu vhodných dobových kostýmov.

Ale ako to na táboroch už býva dobrým zvykom, nechýbala ani kopa hier a dobrodružstiev, vodná vojna, či hľadanie pokladu.

Nálada na táboroch bola naozaj divadelnoskvelá a my už teraz dúfame, že sa budúci rok uvidíme znova!

 

Za podporu tohoto projektu ďakujeme Magistrátu hlavného mesta Bratislavy.

 

Facebook
Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram