BIELE DIVADLO

Herecké štúdiá od 17 do 29/35 rokov

SIMPLEX

Herecké štúdiá od 17 do 29/35 rokov, sú priestorom pre mladých ľudí, kde sa môžu realizovať, nadobúdať nové schopnosti, rozšíriť si poznatky o divadle, ale aj spolupracovať s novými ľuďmi a vytvoriť silný a priateľský kolektív.

V priebehu sezóny pracujú na hereckých technikách, tvorbe etúd a neskôr na dialógoch, prípadne ucelených divadelných hrách. Tí najšikovnejší sú zapájaní do kmeňových predstavení Bieleho divadla v priebehu sezóny.

Jednotlivé herecké štúdiá prebiehajú každý týždeň v rovnakom čase, rozdelené sú podľa veku a skúseností členov.

Simplex 1 (noví a mierne pokročilí, vek 18-29/35)

Čas: Pondelok, 19:00-20:50
Lektori: Nina Zemanová, Monika Martinčičová

Workshopovou formou sa pondelková skupina pozrie na Shakespearovské diela pod názvom ‘”Shakespeare je stále tu”, niektorí členovia budú pracovať na hre Dvaja a ďalší na hre Drahý luhár od Jeroma Kiltyho motivované korešpondenciou G. B. Shawa.

Simplex  2 (najpokročilejšia skupina, vek 18-29/35)

Čas: Utorok, 18:00-20:20
Lektori: Michal Paulovský, Barbora Mináriková

Služobne najstaršia skupina sa bude venovať prvé 3 mesiace hereckým technikám vyššej náročnosti a monológom resp. dialógom, ktoré odprezentujú v decembri/januári. Následne budú pracovať na divadelnej hre na základe spoločného výberu. Noví členovia, ktorí prídu do tejto skupiny budú mať v sobotu doobedu tréningy navyše aby sa napojili na terajších členov.

Simplex  3 (nová skupina, vek 17-29/35)

Čas: Streda, 18:00-19:50 (Od Januára 2020)
Lektori: Michal Paulovský, Barbora Mináriková

Najnovšia skupina bude pracovať na technikách, vďaka ktorým objavia a zdokonalia svoj herecký prejav. To ich bude viesť k decembrovej/januárovej prezentácii. Následne spoločne vyberú formu záverečného predstavenia, ktorému sa prispôsobia aj preberané herecké techniky – buď pôjde o kompletnú divadelnú hru, alebo o tematický výber monológov a dialógov.

Simplex  4 (pokročilá skupina, vek 18-29/35)

Čas: Štvrtok, 19:00-21:20
Lektori: Vanda Alberty, Gabriela Platková
PLNÁ KAPACITA

Pokročilá skupina sa bude venovať Bukovčanovi a hre Luigiho Srdce. Bufonáda, ktorej smerovanie k veselohre, komédii či tragikomédii rozhodnú spoločne herci po rozbore v čom je na javisku komika.

Simplex  7 (noví a mierne pokročilí, vek 17-29/35)

Čas: Nedeľa, 17:00-19:50
Lektori: Veronika Frtúsová, Tomáš Hájek

Nedeľná skupina sa bude v prvej polovici sezóny venovať umeleckému prednesu, rétorike a dokumentárnej tvorbe. V druhej polovici sa zameria na klasické inscenačné postupy ktoré využije pri príprave hry. Titul divadelnej hry si určia podľa zloženie skupiny

V prípade mimoriadneho talentu, je možné posunúť vekovú hranicu vyššie.

____________________

Poplatok za herecké štúdio je 75€ na 3 mesiace. Členské pokrýva časť nákladov na priestory, lektorov a technicko-materiálne zabezpečenie. Ostatné náklady sú hradené z iných zdrojov (2%, granty, predstavenia).

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na: bd.predstavenia@gmail.com

 


Poplatok za konkurz je 10€, neúspešným uchádzačom bude poplatok vrátený.

V odkaze nájdete texty na konkurz do Bieleho divadla. Hamletov monológ sa nemusíte učiť naspamäť celý, minimálne však jeden odstavec. Prípadne môžete odprezentovať (spamäti) namiesto monológu text podľa vlastného výberu.

Hlavne si prineste dobrú náladu a chuť tvoriť, pretože našou snahou je zistiť, čo je vo vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram