fbpx
BIELE DIVADLO

Detské krúžky od 8 do 12 rokov

dramatický kurz pre deti

Biele divadlo pre deti

Biele divadlo sa venuje práci s deťmi už viac ako 37 rokov. Našim cieľom je okrem divadelnej tvorby aj prebudenie kreativity, scitlivenie emocionálneho a sociálneho vnímania a prehĺbenie schopností vyjadrovania sa.

V sezóne 2020/2021 otvárame pre deti krúžky nasledovne:

Pramienok
(nové deti, deti s kratšou skúsenosťou, vek 8-11)

Čas: Pondelok – 15:00 – 16:45
Lektori: Michal Zeman, Alexandra Mravíková

Detské divadelné štúdio Pramienok dáva deťom možnosť skúmať svoj pohľad na svet a na seba v ňom. Následne sa o svoje zistenia a názory delia v skupine s ostatnými prostredníctvom skupinových a individuálnych hereckých cvičení a hier. Každý však vidí svet svojimi očami. Deti v skupine majú tak užasnú príležitosť nazrieť na vec z rôznych uhlov pohľadu, čím sa im rozvíja schopnosť empatie a tým aj ich herecká a osobnostná stránka. výsledkom je zlepšenie ich hereckého potenciálu, ale aj rozvoj osobnosti a v neposlednom rade samotné divadelné predstavenie v ktorom sa podelia o svoje nadobudnuté schopnosti

Thálizmani
od Januára 2021

(nové deti, deti s kratšou skúsenosťou, vek 9-12)

ČAS: Utorok – 14:30 – 16:15
LEKTORI: Barobra Mináriková, katka jungová

thálizmani sú nové DETSKÉ DIVADELNÉ ŠTÚDIO, ktoré DÁVA DEŤOM MOŽNOSŤ SKÚMAŤ SVOJ POHĽAD NA SVET A NA SEBA V ŇOM. NÁSLEDNE SA O SVOJE ZISTENIA A NÁZORY DELIA V SKUPINE S OSTATNÝMI PROSTREDNÍCTVOM SKUPINOVÝCH A INDIVIDUÁLNYCH HERECKÝCH CVIČENÍ A HIER. KAŽDÝ VŠAK VIDÍ SVET SVOJIMI OČAMI. DETI V SKUPINE MAJÚ TAK UŽASNÚ PRÍLEŽITOSŤ NAZRIEŤ NA VEC Z RÔZNYCH UHLOV POHĽADU, ČÍM SA IM ROZVÍJA SCHOPNOSŤ EMPATIE A TÝM AJ ICH HERECKÁ A OSOBNOSTNÁ STRÁNKA. výsledkom je zlepšenie ich hereckého potenciálu, ale aj rozvoj osobnosti a v neposlednom rade samotné divadelné predstavenie v ktorom sa podelia o svoje nadobudnuté schopnosti

Detské divadlo
(skúsenejšie deti, plná kapacita)

Čas: Streda – 15:30 – 17:15
Lektor: Barbora Mináriková, Katka Jungová

Kurz je zameraný na zdokonaľovanie hereckých techník, schopností vystupovania a prejavu u detí, ktoré už majú predošlé skúsenosti z divadelných dosiek. V rámci kurzu budú pracovať jednak na príprave predstavenia, ktorého motív bude vybraný s ohľadom na aktuálne potreby a záujmy detí, jednak však aj na autorských scénkach, vďaka ktorým majú možnosť bez obmedzení otvoriť brány vlastnej kreativite. Okrem hereckej zložky budú vedení aj k aktívnemu záujmu o prípravu kostýmov a rekvizít a budú mať možnosť predstavenia tvorivo rozvíjať podľa vlastných predstáv. Keďže však ide o kurz venovaný deťom, nebude chýbať ani množstvo divadelných hier, ktoré sa budú riadiť princípmi dramatickej výchovy.

PLNÁ KAPACITA


Krúžky vedú 2 lektori, aby každé dieťa malo možnosť neustále napredovať. Z toho istého dôvodu je maximálny počet detí 12 v jednom krúžku.

Členský poplatok v našich štúdiách je 95€ na 3 mesiace, resp. 255 € na celý rok (pracuje sa kontinuálne od sep do dec). Poplatok sa uhrádza na zápise alebo pred prvou skúškou, v hotovosti alebo prevodom.

  • členské slúži na čiastočnú úhradu divadelných nákladov (ostatné sú hradené z grantov, 2% a sponzorských darov)
  • možnosť požiadať o zníženie členského na 75 € / 3 mesiace z dôvodu nepriaznivej finančnej situácie

.

TERMÍN NÁBORU

Deti/Pramienok : 7.9.2020 / 15:00
Deti/Thálizmani: 8.9.2020 / 14:30

Pre registrovanie na nábor, prosím, vyplňte nasledujúci prihlasovací formulár:


Pre deti máme pripravené jednoduché cvičenia na zistenie ich hereckých predispozícii, stačí keď si prinesú seba a úsmev.  🙂

V prípade otázok nás kontaktujte na: bd.predstavenia@gmail.com.

2 thoughts on “Detské krúžky od 8 do 12 rokov

  1. Dobrý deň. Prihlasila by som dceru do pramienka, ale nikde sa neviem docitat, kde sa nacvičuje. Prosim adresu.
    Dakujem

    1. Dobrý deň. Všetky aktivity nášho divadla sú v Iuvente – Karloveská 64, Bratislava (zast. Dolné krčace)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram