fbpx
BIELE DIVADLO

Detské krúžky od 7 do 12 rokov

Deti a divadlo

Biele divadlo pre deti

Biele divadlo sa venuje práci s deťmi už viac 36 rokov. Našim cieľom je prebudenie kreativity, scitlivenie emocionálneho a sociálneho vnímania a prehĺbenie schopností vyjadrovania sa.

V sezóne 2019/2020 otvárame pre deti krúžky nasledovne:

Pramienok
(nové deti, deti s kratšou skúsenosťou, vek 7-10(11) )

Čas: Pondelok – 15:00 – 16:50
Lektori: Michal Zeman, Nina Zemanová

Detské divadelné štúdio Pramienok dáva deťom možnosť skúmať svoj pohľad na svet a na seba v ňom. Následne sa o svoje zistenia a názory delia v skupine s ostatnými prostredníctvom skupinových a individuálnych hereckých cvičení a hier. Každý však vidí svet svojimi očami. Deti v skupine majú tak užasnú príležitosť nazrieť na vec z rôznych uhlov pohľadu, čím sa im rozvíja schopnosť empatie a tým aj ich herecká a osobnostná stránka.

Detské divadlo
(skúsenejšie deti, vek 9-12)

Čas: Streda – 15:30 – 17:30
Lektor: Barbora Mináriková, Katarína Jungová

Kurz je zameraný na zdokonaľovanie hereckých techník, schopností vystupovania a prejavu u detí, ktoré už majú predošlé skúsenosti z divadelných dosiek. V rámci kurzu budú pracovať jednak na príprave predstavenia, ktorého motív bude vybraný s ohľadom na aktuálne potreby a záujmy detí, jednak však aj na autorských scénkach, vďaka ktorým majú možnosť bez obmedzení otvoriť brány vlastnej kreativite. Okrem hereckej zložky budú vedení aj k aktívnemu záujmu o prípravu kostýmov a rekvizít a budú mať možnosť predstavenia tvorivo rozvíjať podľa vlastných predstáv. Keďže však ide o kurz venovaný deťom, nebude chýbať ani množstvo divadelných hier, ktoré sa budú riadiť princípmi dramatickej výchovy.

PLNÁ KAPACITA


Krúžky vedú 2 lektori, aby každé dieťa malo možnosť neustále napredovať. Z toho istého dôvodu je maximálny počet detí 13 v jednom krúžku.
Členské 75€ / 3 mesiace je potrebné uhradiť pri zápise alebo na prvej skúške v hotovosti – členské slúži na čiastočnú úhradu divadelných nákladov (ostatné sú hradené z grantov, 2% a sponzorských darov)

.

Aktuálne máme všetky kurzy naplnené. Najbližší konkurz je plánovaný na január 2020. Ak máte záujem získať informácie medzi prvými, určite vypíšte priebežný prihlasovací formulár a všetko vám včas a jednoducho pošleme e-mailom.


Pre deti máme pripravené jednoduché cvičenia na zistenie ich hereckých predispozícii, stačí keď si prinesú seba a úsmev.  🙂

V prípade otázok nás kontaktujte na: bd.predstavenia@gmail.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram