fbpx
BIELE DIVADLO

Denný letný divadelný tábor 2019

Biele divadlo otvára svoje brány aj v lete prostredníctvom táborov, ktorých cieľom je dať deťom priestor na sebarealizáciu a podporiť ich kreativitu.

V lete 2019 sa stretneme na dvoch turnusoch! 

~

I. TURNUS / 8.7. – 12.7. 2019

NA CESTÁCH NECESTÁCH

Výstupom týždennej práce s deťmi bude didaktická autorská inscenácia, ktorej cieľom je hravou formou oboznámiť detské publikum s rôznymi národnosťami a kultúrami po celom svete. V dobe nenávisti, rasizmu, predsudkov a strachu z nepoznaného je potrebné už odmalička navádzať k tolerancii a poukazovať na prínos rozmanitosti. Inscenácia Na cestách necestách má za úlohu prostredníctvom dramatickej výchovy napomáhať pri výučbe geografie a spoločenských vied a otvárať problematiku kultúrnych rozdielov a národnostnej identity už u žiakov 1. stupňa základných škôl.

~

II. TURNUS / 29.7. – 2.8.2019

VYNÁLEZY, KTORÉ ZMENILI DEJINY

Všetci vieme, že Edison vynašiel žiarovku a Fleming zase penicilín. Rozmýšľali sme však niekedy nad tým, aký mali reálny dopad na vývoj ľudstva? A aký život žili geniálne osobnosti, ktoré za nimi stáli? A čo vynálezy, ktoré nepoznajú svojho stvoriteľa? Komu asi napadlo prvýkrát v dejinách, ako je možné využiť koleso? Všetky tieto vynálezy svojím významom radikálne ovplyvnili nielen históriu, ale aj našu súčasnosť. Autorská inscenácia Vynálezy, ktoré zmenili dejiny bude detskými očami riešiť problematiku nedocenených, či zabudnutých vynálezcov, ktorí tvorili svet, v ktorom dnes máme možnosť žiť.

~

KDE / Biele divadlo, Iuventa (Karloveská 64, 842 58 Bratislava) / 8:00 – 17:00

CENA / 120€/98€ (pre priateľov BD na FB a IG)

(V cene je zahrnuté: desiata, obed, olovrant, pitný režim, materiál na prácu, lektori, prenájom priestorov)

Maximálny počet detí na turnus je 16.

~

PRIHLASOVANIE

Prihlásiť svoje dieťa môžete prostredníctvom formuláru nižšie, alebo mailom na bd.predstavenia@gmail.com.

V prípade akýchkoľvek otázok nás taktiež neváhajte kontaktovať 🙂

Facebook
Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram