fbpx

Aj v lete 2022 chystáme denné tábory a workshopy!

Denné tábory a herecké workshopy v Bielom divadle sme si počas leta už obľúbili natoľko, že Vám ich samozrejme prinášame aj v lete 2022. Na dni plné zábavy, divadla, rekvizít, javiska a pohybu sa môžu tešiť všetci od 6 do 14 rokov na našich denných letných táboroch ale aj dospelí na letných workshopoch. Lektori Bieleho divadla sa už na vás tešia. ich očakávania určite naplnia naši šikovní, a po roku sedenia pri počitači aj energiou nabití, lektori.

Na letné workshopy sa môžete zaregistrovať už aj záväzne! 🙂🙂

Na letné tábory sa môžete zaregistrovať už aj záväzne! 🙂

____

A čo vás vlastne čaká?

DENNÝ DIVADELNÝ TÁBOR OD 6 DO 12 ROKOV

TURNUS // 11.7.2022 – 15.7.2022

denné tábory

Deti objavia všetky zložky divadelného diela. Stanú sa autormi, hercami, scénografmi, režisérmi, atď… budú sa aktívne zapájať do celej tvorby, ktorú povedú skúsení divadelní lektori Bieleho divadla a spoločne sa dopracujú k záverečnému, piatkovému divadelnému vystúpeniu. Okrem toho ich čaká kopec zábavy, noví priatelia, zaujímavé témy a mnoho ďalšieho.

Hlavný lektor: Michal Zeman

___

DENNÝ DIVADELNÝ TÁBOR OD 9 DO 14 ROKOV

TURNUS // 18.7. 2022 – 22.7. 2022

herecké kurzy pre mládež

Účastníci vytvoria počas týždňa autorskú inscenáciu na témy, ktoré v prvý deň tábora spoločne identifikujú. Dostanú tak priestor tvoriť, vypovedať a konfrontovať svoje názory, postoje, cítenie. Nebudú ale len tvrdo pracovať na výsledku, ale zabavia sa pri tvorivých hrách, strávia čas v spoločnosti kreatívnych rovesníkov a užijú si celý týždeň s divadlom. Tábor vedú lektori Bieleho divadla, ktorí v priebehu roka vedú detské aj tínedžerské herecké štúdia.

Hlavný lektor: Barbora Mináriková

____

Herecký workshop pre dospelých

14. – 17. 7. 2022 / Herecká kreativita – NAPLNENÁ KAPACITA
8. – 11. 9. 2022 / Herecká kreativita

dramatický kurz pre dospelých

Čaká nás intenzívna práca na hlase a reči, jednotlivých hereckých technikách a tvorbe výsledného tvaru.
Budeme pracovať s textom Ak od R. Kiplinga, text nám bude aj inšpiráciou pri hereckej tvorbe. Vyskúšame si viacero hereckých metód: Stanislavského, Čechova a Lecoqa (neznalosť týchto mien ťa nemusí desiť, priblížia ti ich naši lektori, ktorí tie mená (a samozrejme ich metódy) poznajú a používajú pri práci), vďaka čomu bude workshop obohacujúci pre všetky kategórie hercov – od úplných začiatočníkov, ktorí si chcú vyskúšať stáť na javisku alebo len zažiť niečo nové, cez ľudí so základnými skúsenosťami až po aktívnych divadelníkov.

Vo štvrtok sa stretneme pri zoznamovacích a tímových aktivitách, povieme si, čo nás čaká počas víkendu a pozrieme sa na materiály, s ktorými budeme pracovať. V piatok si odpracujeme posledné hodiny týždňa (teda máte u nás voľno 🙂 ) a cez víkend nás čaká intenzívna práca na hlase a reči, jednotlivých hereckých technikách a tvorbe výsledného tvaru. A samozrejme, po celý čas kopec zábavy, skvelí ľudia a nádherné spomienky (aj vo forme fotiek a videí)

#Veková kategória: od 17 rokov, bez hornej vekovej hranice

Harmonogram workshopu:
Štvrtok od 18:30 do 21:00.
Sobota a Nedeľa od 10:00 do 17:30.

Chcete vedieť viac o divadle a možno sa aj pridať?

V Bielom divadle neorganizujeme len denné tábory a workshopy. Našim členom sa venujeme počas celého roka v detských krúžkoch a hereckých štúdiach.

Členmi hereckých krúžkov a štúdií sú deti a mladí ľudia vo vekovom rozpätí od 6 do 35 rokov. Preto sa divadlo vnútorne člení na jednotlivé štúdia a krúžky. V každom z nich sa pracuje od polovičky septembra do júna, teda 9,5 mesiaca.

Prečítajte si viac o našich hereckých kurzoch. 

Alebo si pozrite viac o našich predstaveniach.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach!

Aby sme boli otvorení a prístupní všetkým, zastihnúť nás môžete aj na našich sociálnych sieťach, kde okrem vždy aktuálnych informácií nájdete aj fotky a videá z nášho každodenného fungovania. Určite sa nám nebojte aj poslať správu, na všetky vaše otázky s radosťou odpovieme.

Facebook
Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Facebook
Instagram